facebook
Ми допоможемо знайти
Що Ви шукаєте?
Uncategorized

Як здоров’я порожнини рота пов’язано з тілом і організмом в цілому

Стан рота тісно пов’язане із загальним здоров’ям. Сьогодні Ви дізнаєтеся як здоров’я порожнини рота пов’язано з тілом і організмом в цілому.

Догляд за зубами – це не просто красива посмішка і приємне дихання. Недавні дослідження виявили ряд зв’язків між здоров’ям порожнини рота і загальним станом здоров’я. Хоча в багатьох випадках природа зв’язку з цим до цих пір не ясна – дослідники ще не дійшли до висновку, чи є ці зв’язки причинно-наслідковими або коррелирующими – безсумнівно, що стан Вашого рота тісно пов’язане з Вашим загальним фізичним здоров’ям.

Здоров’я порожнини рота і діабет

Протягом багатьох років лікарі знали, що у діабетиків 2-го типу частіше зустрічається періодонтит або захворювання ясен. У липні 2008 року цей зв’язок був ще більш підтверджена: дослідники зі Школи громадської охорони здоров’я імені Мейлмана при Колумбійському університеті стежили за 9 296 учасниками, які не страждають на діабет, і вимірювали рівень пародонтозних бактерій протягом 20 років. Вони з’ясували, що люди з більш високим рівнем захворювань пародонту мали двократний ризик розвитку діабету 2 типу протягом цього періоду часу в порівнянні з людьми з низьким рівнем або відсутністю захворювань ясен. Незважаючи на те, що необхідні додаткові дослідження, перш ніж лікарі зможуть прийти до висновку, що захворювання ясен насправді призводить до діабету, вже існує кілька теорій про те, чому це може мати місце: хтось припускає, що коли інфекції в роті стають досить серйозними, вони можуть привести до низького ступеня запалення по всьому тілу, яке, в свою чергу, завдає шкоди Вашим здібностям переробки цукру. Існують всі види запальних молекул, і вважається, що, можливо, деякі з них прикріплюються до рецепторів інсуліну і перешкоджають клітинам організму використовувати інсулін для проникнення глюкози в клітину.

Здоров’я порожнини рота і хвороби серця

Як і у випадку з діабетом, був виявлений зв’язок між поганим станом порожнини рота і серцево-судинними захворюваннями – ці два захворювання часто зустрічаються разом – але до сих пір не було остаточно визначено, чи існує прямий причинно-наслідковий зв’язок між ними. (Одна з причин полягає в тому, що існує ряд інших потенційних факторів ризику, таких як куріння і похилий вік, які можуть привести як до захворювань ясен, так і до хвороб серця.) Однак в дослідженні 2005 року, фінансується NIH, у тисяча п’ятьдесят шість випадково обраних учасників, без серцевих нападів та інсультів в минулому, оцінили рівень пародонтальних бактерій: після усунення впливу інших факторів ризику віку, статі та куріння, було виявлено, що існує незалежна зв’язок між захворюванням ясен і хворобою серця, каже Моіс Десварье Доктор медичних наук, доцент епідеміології в школі Мейлмен і провідний автор дослідження. За словами доктора Десварье, одна з причин, по якій це може статися, полягає в тому, що невелика кількість бактерій потрапляє в кровотік, поки Ви жуєте. «Погані» бактерії з зараженого рота можуть осісти в кровоносних судинах, в кінцевому підсумку викликаючи небезпечні закупорки. Зміцнення його теорії полягає в тому, що коли вчені дивилися на атеросклеротичні кровоносні судини, вони іноді знаходили фрагменти бактерій пародонту. Тим часом, дослідження, опубліковане в Медичному журналі Нової Англії в 2007 році, встановило, що агресивне лікування захворювань ясен знижує частоту атеросклерозу протягом шести місяців.

Ускладнення вагітності і захворювання ясен

У багатьох вагітних жінок запалення ясен відбувається через коливання рівня гормонів, що виникають при вагітності. Інші нехтують доглядом за порожниною рота під час вагітності. Але це помилка: вчені вважають, що захворювання ясен або запалення в роті, можливо, викликає збільшення хімічної сполуки під назвою простагландин, яке викликає ранні пологи. Хоча ця теорія ще не підтверджена, дослідження 2001 року показало, що вагітні жінки, у яких розвивається захворювання ясен в період між 21 і 24 тижнями, мають в чотири-сім разів більше шансів народити дитину до 37-го тижня. Існують свідоцтва того, що поганий стан здоров’я ясен в крайньому випадку може привести до зниження ваги дитини при народженні. Ряд досліджень, включаючи дослідження 3567 турецьких жінок в 2007 році і дослідження 1305 бразильських жінок в 2007 році, виявили зв’язок між захворюваннями пародонта, передчасними пологами і низькою вагою дитини при народженні.

Пневмонія і захворювання ясен

Встановлено зв’язок між поганим станом порожнини рота і пневмонією, хоча велика частина досліджень зосереджена на групах високого ризику. Дослідження, проведене в 2008 році серед немолодих учасників, показало, що число пацієнтів з пневмонією було в 3,9 рази вище у пацієнтів з пародонтальной інфекцією, ніж у тих, хто не мав її. Легкі дуже близько до рота. Навіть в здоровому роті є багато бактерій, але бактерії в нездоровому роті можуть потрапити в легені, викликаючи пневмонію або посилюючи хронічне обструктивне захворювання легень. Кілька інтервенційних досліджень, показують, що поліпшення здоров’я порожнини рота може привести до зниження респіраторної інфекції.

Рак підшлункової залози і захворювання ясен

Дослідження, опубліковане в 2007 році в Журналі Національного інституту раку США, опитували 51 529 американських чоловіків про їхнє здоров’я кожні два роки в період між 1986 і 2002 роками. З 216 учасників, у яких розвинувся рак підшлункової залози, у 67 з них також було захворювання пародонту. Незалежно від статусу куріння учасників, дослідження показало, що наявність захворювань пародонту в анамнезі було пов’язано з підвищеним ризиком раку підшлункової залози. Згідно з дослідженням, це може бути пов’язано з системним запаленням або підвищеним рівнем канцерогенних сполук, що виробляються в інфікованому роті. Цікаво, що інша життєздатна теорія про те, чому захворювання ясен може викликати діабет 2 типу, також вказує на пошкодження підшлункової залози.

Здорове порожнини рота – дуже важливо! Oblstomat Clinic рекомендує відвідувати регулярно стоматолога для професійної гігієни і профілактики. Використовуйте правильний догляд за порожниною рота, з вибором догляду Вам допоможе стоматолог.

Share:
Social