facebook
Ми допоможемо знайти
Що Ви шукаєте?
Uncategorized

Чому здоров’я порожнини рота важливо для чоловіків?

Чоловіки рідше, ніж жінки, дбають про своє фізичне здоров’я, і, згідно з опитувань та досліджень, їх здоров’я порожнини рота часто ігнорується.

Гарне здоров’я порожнини рота останнім часом було пов’язано з довголіттям. Проте, один з найбільш поширених чинників, пов’язаних з нечастими оглядами зубів, це просто бути чоловіком. Чоловіки рідше, ніж жінки, звертаються за профілактичної стоматологічної допомогою і часто роками нехтують своїм здоров’ям порожнини рота, відвідуючи стоматолога тільки тоді, коли виникає проблема.

Що стосується здоров’я порожнини рота, статистика показує, що середній чоловік чистить зуби 1,9 рази в день і втрачає 5,4 зубів до 72 років. Якщо він курить, то може втратити 12 зубів до 72 років. У чоловіків також частіше розвивається рак порожнини рота і горла, пародонтоз (ясен).

Чому хвороба пародонту є проблемою?

Пародонтоз є результатом зубного нальоту, який перетворюється в грубе, пориста речовина, зване кислотним зубним каменем – утворюється і виділяється бактеріями, що містяться в зубному камені, і дратують ясна. Ці кислоти викликають руйнування волокон, які щільно прикріплюють ясна до зубів, створюючи пародонтальні кишені, які заповнюються ще більшою кількістю бактерій.

Дослідники виявили зв’язок між захворюванням ясен і серцево-судинними захворюваннями, які можуть піддавати людей ризику серцевих нападів і інсультів. Зверніться до стоматолога, якщо у вас є які-небудь з цих симптомів:

  • Кровоточащие ясна під час чищення зубів
  • Червоні, опухлі або ніжні ясна
  • Постійний неприємний запа з рота
  • Зуби з великими міжзубними інтервалами

Ви приймаєте ліки?

Оскільки чоловіки частіше страждають від серцевих нападів, вони також частіше приймають ліки, які можуть викликати сухість у роті. Якщо Ви приймаєте ліки від серця або артеріального тиску, або якщо Ви приймаєте антидепресанти, Ваш слинних потік може бути заблокований, збільшуючи ризик виникнення карієсу. Слина допомагає зменшити кількість бактерій в роті.

Але дуже важливим залишається той факт, що необхідно регулярно відвідувати стоматолога для профілактики і професійної гігієни порожнини рота. Заведіть звичку, адже зараз це тренд – піклується про своїх зубах.

Ви використовуєте тютюн?

Якщо ви палите або жуєте тютюн, у Вас вище ризик захворювання ясен і раку порожнини рота. Чоловіки страждають від цієї хвороби в два рази частіше, ніж жінки, і 95 відсотків випадків раку порожнини рота зустрічаються у осіб старше 40 років.

Найбільш частими місцями раку порожнини рота є мова, м’які піднебінні тканини в задній частині мови, губи і ясна. Якщо не діагностувати і не лікувати на ранніх стадіях, рак порожнини рота може поширюватися, приводячи до хронічного болю, втрати функції, непоправного пошкодження обличчя і порожнини рота після операції, і навіть смерті.

Більше 8000 чоловік щорічно вмирають від захворювань порожнини рота і глотки. Якщо Ви вживаєте тютюн, важливо часто відвідувати стоматолога для чищення та забезпечення того, щоб Ваш рот залишався здоровим. Ваш стоматолог може провести ретельний скринінг на рак ротової порожнини.

Ви займаєтеся спортом?

Якщо ви займаєтеся спортом, у вас більше шансів отримати травму рота і зубів. Якщо ви займаєтеся контактними видами спорту, такими як футбол, баскетбол або хокей, важливо використовувати капу, яка представляє собою гнучкий пластиковий прилад, що захищає зуби від травм. Якщо Ви їздите на велосипеді чи мотоциклі, надягайте шолом.

Як піклуватися про зуби

Щоб краще піклуватися про здоров’я порожнини рота, важливо щодня користуватися зубною ниткою, йоржиками, чистити зуби фторсодержащей зубною пастою два рази в день і відвідувати свого стоматолога як мінімум !! два рази на рік для професійного чищення. Ось кілька порад щодо поліпшення здоров’я зубів:

  • Використовуйте зубну щітку з м’якими щетинками, щоб дістати до кожної поверхні кожного зуба. Якщо щетинки на вашій зубній щітці зламано чи зношені, купите нову. Команда @ oblstomat.clinic рекомендує своїм пацієнтам щітки Curaprox. Це швейцарські щітки вищого класу. Ви можете придбати їх в нашій стоматології.
  • Замінюйте зубну щітку кожні три місяці або після того, як ви захворіли.
  • Виберіть зубну пасту з фтором. Це може зменшити руйнування зубів на цілих 40 відсотків.
  • Чистіть зуби правильно. Щоб очистити зовнішні поверхні зубів, розташуйте щітку під кутом 45 градусів в місці, де ваші ясна і зуби зустрічаються. Акуратно рухайте кисть круговими рухами, використовуючи короткі, ніжні руху. Для чищення внутрішніх поверхонь верхніх і нижніх передніх зубів тримайте щітку вертикально. Зробіть кілька ніжних ударів по кожному зубу і навколишнього його тканини ясен. Витратьте як мінімум три хвилини на чистку.
  • Використовуйте зубну нитку правильно. Акуратно вставте зубну нитку між зубами, використовуючи рух вперед-назад. Зігніть нитку в формі літери С проти одного зуба, а потім іншого.

І відвідуйте стоматолога кожні 4-6 місяців. Турбота і догляд за зубами – це дуже актуально і корисно!

Share:
Social