facebook
Ми допоможемо знайти
Що Ви шукаєте?
Uncategorized

Як технології змінюють стоматологію(ч.2)

І дещо те, що може здатися страшним – в стоматології немає поліції. Ви отримуєте ліцензію на зброю, на водіння автомобіля, і якщо щось трапиться, буде доведена Ваша вина, то будуть і наслідки. Але в стоматології немає тих хто буде за всім стежити, тут все в основному лежить на особистому досвіді доктора і його персональної етики.

Аналогова стоматологія, яка була 10 років тому, сьогодні рухається до цифрового майбутнього і це те про що я хочу розповісти Вам пізніше.

Але час, коли всі рішення потрібно було приймати одній людині, обмеженому обладнанням в своєму кабінеті або клініці, вже пройшло. І це чудово, оскільки я вважаю, що якість стоматологічних послуг в усьому світі покращується.

Ви здивуєтеся, але навіть Facebook поліпшив сьогоднішню стоматологію, оскільки стоматологи фотографують і публікують свою роботу, діляться своїми випадками з іншими і не рідко трапляється що хтось думає «про, я і не знав що можу так робити».

Ви здивуєтеся, що простий фейсбук насправді змінив наш підхід, то як ми, стоматологи, Вас лікуємо, і це прекрасно.

Тепер, інша сторона стоматології це те як працює бізнес модель. По всьому світу все більше і більше відкривається клінік по франшизі, все більше і більше клініки і кооперуються між собою.

Можливо Ви чули жарт «ти не лікар, ти просто стоматолог», але з іншого боку ми не можемо проходити практику в госпіталях, лікарнях. Нам потрібно самим створювати собі умови. І тому стоматологія це дорога професія, адже нам потрібно будувати все з нуля, щоб у Вас була можливість лікувати зуби в кращих умовах, з найкращим обладнанням.

І тут Ви бачите безкоштовні обійми, але не думаю що є безкоштовна стоматологія. Тому Вам потрібно бути дуже обережними, коли ви знаходите дешеві рішення для чогось настільки важливого, як Ваша посмішка.

Свого часу я ріс з ось таким телефоном і я прекрасно пам’ятаю ці довгі дзвінки, коли потрібно було витратити вічність, щоб зробити міжнародний дзвінок, а іноді при наборі робили помилку, і потрібно було починати все заново.

Настає зміна від звичайного телефону, на мобільний. Думаю багато хто пригадає, що це був величезний зсув парадигми. Ви могли дзвонити з вулиці, автобуса, по дорозі додому – це був величезний зсув в спілкуванні суспільства.

І ця еволюція також допомогла і медицині, а стрибок від першого мобільного телефону до такого, коли Ви раптом зрозуміли «їй, я можу відправляти свої імейли». А потім стрибок до смартфонів, який став величезною революцією, що змінило то що люди один про одного думають. Ви здивуєтеся, як цей інструмент змінив похід до стоматолога.

Ця метафора, як телефони розвинулися за останні 15 років, може бути застосована і до медицини. Не просто до звичайної медицині, а й до стоматології зокрема.

Сьогодні ми навіть не замислюємося, коли бачимо в новинах або документальних фільмах біотичні руки або чіпи в мозок, які допомагають людині чути або відчувати смаки. Як люди, які втратили кінцівки, після отримання протезів, в перебігу декількох місяців можуть знову бігати і стають активними членами суспільства.

Ця еволюція також вплинула і на нас, стоматологів. Завжди на краю основний медицини, факт що ми були бідним родичем лікарів, наша самооцінка змусила нас хотіти рухатися далі, факт що стільки десятиліть шлях до стоматолога був настільки неприємним досвідом. Разом, стоматологи, компанії, вчені з усього світу зібралися, щоб розробити дійсно неймовірні технології, щоб допомагати, використовуючи хмарні технології, допомагати стоматологам з Африки зв’язуватися з колегами з Чикаго, Південної Кореї. Зв`язок сильно змінила те, як ми працюємо.

Сьогодні Ви можете піти до стоматолога, провести КТ, який зробить повний знімок зубів, щелепи, 3D сканером повністю просканувати зуби. І потім ця інформація відправиться в хмару, то навіть якщо Ви не дуже досвідчені, не знаєте що робити. Згадайте, стоматологи старої школи повинні були приймати більшість цих рішень самостійно. Ніхто не може робити все відмінно, але сьогодні ми можемо завантажити всю цю інформацію в хмару і сказати «агов, ти можеш мені допомогти?». І факт, що соціальні мережі, це те що допомагає нам в стоматології, медицині і тепер молодий, 23 річний стоматолог може зв’язатися з більш досвідченим лікарем в будь-якій точці світу і сказати «Ви можете мені допомогти?».

Це те, що дійсно змінює лікування, і як люди отримують це лікування. 3D принтери, фрезерувальні машинки прискорили процес між оглядом і установкою коронки. Результат приголомшливий, з’являється робототехніка. І знову, я думаю що в майбутньому, це допоможе країнам третього світу. І як Ви можете побачити справа на екрані, на жаль у близько 90% населення планети не мають доступу до сучасної стоматології, вони все ще на рівні середньовічної, де іноді навіть знеболююче недоступно.

Ніхто не замислюється про це, просто тому що це так само як і з ефектом Мони Лізи – нікого це не хвилює, поки особисто не торкнеться. Тому в наступний, коли Ви будете йти до стоматолога, запитаєте його про технології, надихне його задуматися про те, що відбувається і Ви здивуєтеся. А наступного разу, коли у Вас щось трапиться, не бійтеся йти до стоматолога.

І в майбутньому, хто знає, може статися так, що мистецтво зміниться або ж ми почнемо надавати більше значення тому, що дійсно важливо – нашої усмішці.

Спасибі.

Стоматология Косметология
Share:
Social