facebook
preloader picture

Догляд за зубами у людей у віці

04.Лис.19
0

Чи точно я втрачу зуби в старості?

Ні. При правильному догляді вдома і за допомогою Вашого стоматолога можна зберегти красу і здоров’я зубів на все життя. Захворюванню ясен і руйнуванню зубів можна запобігти незалежно від Вашого віку.

Які проблеми можуть бути у людей у віці?

Ваші ясна можуть відступати (стискатися), коли Ви стаєте старше, і ваші зуби можуть стати трохи більш чутливими в результаті. Ваш стоматолог зможе показати Вам найкращі методи чищення зубів, щоб тримати під контролем будь-які проблеми з яснами, і може запропонувати ополіскувач для порожнини рота, щоб впоратися з чутливістю.

Можливо, Вам буде важче правильно чистити зуби, якщо у Вас проблеми з руками, або якщо у Вас поганий зір. Ваш стоматолог може надати Вам допомогу і дати пораду по кращих допоміжних засобах. Збільшувальне дзеркало і хороше світло часто допомагають, а також використання іригаторів.

І найважливіше – це регулярне відвідування стоматолога і проведення професійної гігієни.

Деякі люди регулярно приймають ліки, які сушать їх рот. Слина допомагає захистити зуби від руйнування, тому, якщо у Вас менше слини, ніж зазвичай, зверніться за порадою до стоматолога.

Чи варто очікувати проблем з яснами?

Захворювання ясен викликано скупченням бактерій, які називаються «зубний наліт». Зубний наліт утворюється постійно на Ваших зубах. Важливо видалити цей наліт, щоб уникнути запалення ясен (набряклість і хворобливість). Якщо зубний наліт не видалений, захворювання ясен згодом торкнеться кістка під яснами. Ця кістка підтримує коріння зуба, тому зуби можуть поступово розхитуватися.

Як дізнатися, чи є у мене захворювання ясен?

Оскільки це часто безболісно, багато людей можуть не знати, що у них захворювання ясен. Деякі загальні ознаки:

  • Ясна, які кровоточать при чищенні.
  • Хитаються зуби.
  • Відступи ясен.
  • Неприємний запах з рота.

Не у всіх є всі ці ознаки. У Вас може бути тільки один.

Чи може утворюватися карієс?

Так. Той же зубний наліт, який викликає запалення ясен, може викликати руйнування, особливо якщо у Вас в раціоні часто є солодкі продукти і напої.

Як можна запобігти захворюванням ясен і руйнуванню зубів?

  • Ретельно видаляйте зубний наліт з зубів (і зубних протезів, якщо вони у Вас є) вранці і перед сном.
  • Використовуйте зубну пасту з фтором, що містить від 1350 до 1500 ppm фтору. На ринку представлено багато спеціальних зубних паст, в тому числі зубні пасти для боротьби з зубним каменем і для загального догляду. Ваш стоматолог може призначити зубну пасту з високим вмістом фтору, якщо він вважає, що вона Вам потрібна.
  • Ви повинні чистити між зубами, принаймні, один раз в день, використовуючи міжзубні щітки або зубну нитку.
  • Скоротіть частоту вживання їжі і напоїв, що містять цукор, особливо солодощів, які довше залишаються в роті, таких як варені цукерки або м’ятні цукерки. У зворотному випадку відвідуйте стоматолога частіше, для профілактики порожнини рота.
  • Регулярно відвідуйте Вашого стоматолога, так часто, як він рекомендує.

Що потрібно, щоб правильно почистити зуби?

Вам потрібна зубна щітка з м’якою головкою, м’якою або середньої текстури і зубна паста з фтором. Для чищення між зубами Ви можете використовувати «міжзубну щітку», нитку або стрічку. Якщо у Вас артрит, Вам може бути важко взяти ручку зубної щітки, але ви можете придбати адаптери для ручки.

Електричні або «силові» зубні щітки також ідеально підходять для людей з обмеженими можливостями руху. Ручки товщі і їх легше тримати, а більшу частину роботи виконує головка, що коливається.

Доведено, що електричні зубні щітки видаляють більше зубного нальоту, ніж ручні зубні щітки, тому кожен може отримати вигоду з їх використання. Доступно багато продуктів, і Ваш стоматолог допоможе Вам вирішити, які з них кращі для Вас.

Як дізнатися, видалив я весь наліт?

Зубний наліт можна забарвити спеціальним барвником, нанесеним на зуби ватним тампоном, або спеціальними «розкриваючими таблетками» від стоматолога.

Це нешкідливо і покаже будь-які області Вашого рота, які вимагають більш пильної уваги. Подивіться особливо там, де зустрічаються зуби і ясна. Подальша чистка видалить пофарбований наліт.

Що якщо у мене немає деяких зубів?

Зубні імпланти, протези, або мости можуть замінити відсутні зуби, так що Ви зможете насолоджуватися здоровою і красивою посмішкою з упевненістю.

Що викликає виразки в роті?

Виразки в роті можуть бути викликані поломкою зубів, поганою посадкою зубних протезів або гострими шматочками їжі. Після усунення причини, виразки заживають протягом 3 тижнів. Якщо Ви помітили виразку, яка не загоюється, негайно зверніться до стоматолога. Багато серйозних захворювання, такі як рак ротової порожнини, можна краще лікувати, якщо діагностувати їх на ранній стадії при звичайній перевірці.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Тут Ви можете записатися на прийом в будь-який зручний час

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Оберіть лікаря
Оберіть необхідного фахівця для подальшого запису до нього на прийом.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Style switcher

Choose color style