facebook
preloader picture

Як прибрати зубний наліт?

28.Чер.19
0

З самого раннього віку всім розповідали, що зуби треба чистити систематично і дуже якісно. А якщо не дотримуватися всіма відомих правил гігієни зубів, Вашу красу може зіпсувати зубний наліт, та й запах з ротової порожнини нікого не обрадує.

Тому що здається дрібниця, захована в роті, насправді серйозне питання, яке не терпить довгого рішення. Кожен день в ротовій порожнині накопичуються бактерії, залишки їжі, відмерлі клітини, все це веде до неприємного нальоту на зубах.

А якщо людина ще й курить, зловживає забарвленими продуктами і газованими напоями, а також чаєм і кавою, тоді йому точно забезпечений пігментований зубний наліт, який змінить колір всіх його зубів. Постійна чистка зубного нальоту не дозволить сформуватися зубному каменю, який може травмувати надалі ясна і зруйнувати зуби.

Як би Ви ретельно не чистили свої зубки, в будь-якому випадку в слизовій оболонці ротової порожнини залишаться бактерії, які утворюють липку, безбарвну плівку. На початковій стадії наліт на зубах буде м’який, а після мінералізації стане твердим і утворить зубний камінь.

У розвитку здорових зубів особливе значення відіграє пелликула. За допомогою цієї мембрани відбуваються обмінні процеси між зубною емаллю і слиною.В стоматології є таке поняття, як гетерополісахариди, саме вони виділяють різні мікроби, приєднується до пелликули, і утворюють м’який наліт з пористою структурою.

У цих мікроскопічних порах і живуть бактерії разом з залишками їжі, з відмерлими клітинами епітелію, з білковими молекулами і лейкоцитами. Згодом товщина нальоту збільшується, перетворюючи його на зубний камінь.

Існує три стадії появи нальоту на зубах.

 • Після очищення зубів через 4 години бактерії починають розмножуватися – це перша стадія.
 • Друга стадія – це відрізок часу в 4-7 годин після очищення порожнини рота, за цей час мікроби стрімко збільшуються, починаючи руйнувати емаль зубів.
 • Третя стадія відбувається тоді, коли після чищення зубів пройшло більше 7 годин. Отже, зуби, почищені з ранку, легко покриваються нальотом вже до вечора.

За допомогою зубної нитки і зубного ополіскувача можна протриматися до вечірньої гігієни порожнини рота. В результаті наліт кожен день накопичується, як великий ком, і без досвідченого лікаря-стоматолога Вам не обійтися.

Якісне видалення зубного нальоту і зубного каменю можна зробити тільки в стінах стоматології. Вам допоможуть вирішити цю проблему в Oblstomat Clinic. Самостійне видалення зубного нальоту не піде Вам на користь, бо це травмує емаль і ясна, згодом наростає ще більше.

Багато хто навіть не має повного уявлення, як чистити зубний наліт правильно. Щодня (вранці і ввечері) необхідно чистити зуби. Зовнішню поверхню зубів чистимо вимітаючими рухами від ясен паралельно зубу вниз для верхньої щелепи і вгору для нижньої щелепи.

При цьому необхідно здійснюючи мінімум 10 рухів в кожному напрямку на кожній дільниці, потім переходити на наступну ділянку. Потім необхідна чистка внутрішніх поверхонь так само зверху вниз вимітаючими рухами для верхньої щелепи і знизу-вгору для нижньої (див. Рис.).

Таким чином, ми вимітаємо залишки їжі з простору між зубами, а не утрамбовуємо їх глибше рухами вправо-вліво, якими ми всі так звикли чистити зуби.

Також необхідно почистити язик щіткою і прополоскати ретельно рот. Не забувайте стежити за гігієною щітки, вона повинна бути завжди чистою, щоб чистити зуби, а не додавати їм проблем.

Щоб не довести свої зуби до освіти будь-якого виду зубного нальоту необхідно знати причини їх виникнення:

 • неякісне очищення порожнини рота;
 • порушений обмін речовин в слизовій ротової порожнини;
 • вживання деяких видів ліків;
 • зміни гормонального фону (особливо у вагітних і підлітків);
 • невірний прикус;
 • наявність запального процесу тканин біля коріння зуба;
 • вживання шкідливої ​​і м’якої їжі;
 • тривале куріння;

Іноді зубний наліт з’являється навіть у немовлят, це вказує на захворювання внутрішніх органів і вимагає негайного звернення не тільки до стоматолога, а й до педіатра. Тому зубки дітей завжди повинні бути на особливому контролі.

Але якщо Вам не вдалося вберегти свої зуби, в стоматології лікар не тільки розповість і покаже як прибрати зубний наліт, але легко і безболісно позбавить від нього в Oblstomat Clinic на процедурі – професійна чистка зубів.

Ми рекомендуємо проводити цю процедуру один раз в півроку. Тривалість процедури становить не більше години, але це того варто. Гарну чарівну посмішку і свіжий подих Вам гарантуємо!

А ще у нас діє СПЕЦІАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ на комплекс послуг – професійна чистка + повна комп’ютерна діагностика -50% від початкової ціни – всього за 320 грн.

Записуйтеся до нас по телефону +380 (61) 286 20 20 або заповнивши форму нижче і зубний наліт Вам буде байдуже.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Тут Ви можете записатися на прийом в будь-який зручний час

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Оберіть лікаря
Оберіть необхідного фахівця для подальшого запису до нього на прийом.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Style switcher

Choose color style