facebook
Ми допоможемо знайти
Що Ви шукаєте?
Ортодонтологія

Нічні капи

Захист від бруксизму

Поняття «бруксизм» має на увазі мимовільний і неприємний на слух скрегіт зубів. Це трапляється майже несвідомо. Щелепа людини починає стискатися, і при цьому скорочуються жувальні м’язи. Пацієнти з подібними захворюваннями можуть навіть про них не підозрювати. Дізнаються про бруксизм лише тоді, коли помічають стертість емалі.

Бруксизм є дуже поширеною проблемою у дітей, які страждають на неспокійне і тривожне сно. Також така патологія проявляється і у дорослих, і особливо у людей, схильних до неврозів і всіляких розладів подібного характеру.

Стоматологи призначають капи при бруксизмі в першу чергу для того, щоб врятувати зубний ряд від тиску, стирання та надмірного навантаження. Спочатку носіння капи може викликати дискмфорт, але за кілька днів відчуття стороннього тіла в роті пропадає. До того ж, капа є індивідуальною та створюється у точній відповідності до індивідуальних особливостей будови щелепи.

Потрібно усвідомлювати, що використання капи не відноситься до основних методик лікування. Це лише другорядний інструмент, який зможе повністю вирішити проблему. Щоб усунути бруксизм, варто зайнятися усуненням причин його виникнення – лікуванням неврозу та зняттям психологічної напруги.

Ретенційні капи

Коли лікування брекетами закінчується, у пацієнта виникає помилкова думка, начебто на цьому можна ставити крапку. Насправді після зняття брекет-систем призначаються зубні капи, які варто носити саме вночі. Ціль цього процесу – підтримка зубів у правильному положенні для повноцінного закріплення результатів. На думку стоматологів, саме капи сприяють тому, щоб зубний ряд не прийняв свого колишнього розташування.

Капа позиціонується як максимально комфортна конструкція, до якої можна звикнути за лічені дні. До того ж, її можна легко зняти і надіти назад, що дозволяє підтримувати гігієну. Після видалення брекетів капу потрібно носити практично на постійній основі під час відновлювального періоду. Найоптимальніше робити це саме вночі.

Запишіться!

Напишіть нам

    Стоматологія Косметологія