facebook
Ми допоможемо знайти
Що Ви шукаєте?
Uncategorized

Порожнина рота і зуби: як зберегти їх здоровими

Правильний догляд за зубами і ротом протягом усього життя може допомогти запобігти проблемам в міру дорослішання. Турбота про Ваших зубах означає чистку щіткою і зубною ниткою щодня, а також регулярне відвідування стоматолога для проведення професійної гігієни.

Шлях до поліпшення здоров’я

Здорова порожнину рота важливіше, ніж ви думаєте. Ви їсте, посміхаєтеся, говорите і багато іншого. Погане здоров’я порожнини рота може вплинути на будь-яку або всі ці речі.

Домогтися гарного здоров’я порожнини рота нескладно, але це вимагає дисципліни. Використовуйте ці поради протягом усього життя, піклуючись про Вашу порожнини рота і зубах.

Немовлятам і дітям
Перший набір зубів (молочні зуби) вже майже повністю сформований при народженні. Спочатку ці зуби «ховаються» під яснами. Ці зуби важливі, тому що після того, як вони з’являються, вони дозволяють дитині жувати їжу і добре розмовляти. Перший набір зубів у дитини також містить місце, де в кінцевому підсумку будуть постійні зуби. Вони допомагають постійним зубам рости прямо.

Ви можете доглядати за зубами дитини, виконавши наступні рекомендації:

 • Чистіть зуби Вашої дитини кожен день. Коли зуби тільки з’являться, почистіть їх, акуратно потерши їх спеціальною щіткою для немовлят. Коли зуби подростут, використовуйте дитячу зубну щітку. Фахівці Oblstomat Clinic рекомендують дитячі щітки Curaprox.
 • Діти до 2 років повинні використовувати спеціалізовану дитячу зубну пасту. А також використовуйте воду, для чищення зубів Вашої дитини. З вибором зубної пасти Вам зможе допомогти Ваш дитячий стоматолог.
 • Не дозволяйте дитині спати з пляшкою. Це може привести до того, що молоко або сік залишаться на зубах і стануть причиною виникнення карієсу.
 • Заохочуйте дітей старшого віку є закуски з низьким вмістом цукру, такі як фрукти, сир і овочі. Намагайтеся не давати дитині липкі, жувальні цукерки.
 • Навчіть дітей, як правильно чистити зуби і як важливо зберігати чистоту зубів.
 • Приводьте своїх дітей до стоматолога регулярно, кожні 4-6 місяців. Рекомендується, щоб діти відвідували стоматолога з 1 року.

Підліткам
Турбота про порожнини рота і зубах дасть вам приємне дихання, приємну посмішку і зменшить ризик виникнення карієсу. Ось кілька простих речей, які ви можете зробити:

  • Чистіть зуби мінімум два рази на день зубною пастою з фтором.
  • Не паліть і не жуйте тютюн, який може забруднити зуби, викликати неприємний запах з рота, а також викликати рак.
  • Носіть правильний захисний головний убір, займаючись контактними видами спорту.
  • Регулярно відвідуйте стоматолога і проводите професійну чистку кожні 6 місяців.

Дорослим
Постійний догляд за порожниною рота і зубами в зрілому віці може допомогти Вам уникнути втрати зубів, хвороби ясен або інших проблем. Якщо у Вас є проблеми з зубами або порожниною рота, негайно зверніться до стоматолога.

Ось кілька корисних речей, які Ви можете робити:

  • Чистіть зуби мінімум два рази на день зубною пастою з фтором.
  • Не паліть і не жуйте тютюн.
  • Запитайте свого лікаря, чи є у Ваших ліків побічні ефекти, які можуть пошкодити зуби. (Наприклад, деякі ліки можуть викликати сухість у роті.)
  • Регулярно перевіряйте чи немає в роті ран, що не загоюються, роздратованих ясен або інших змін.
  • Регулярно відвідуйте стоматолога і проводите професійну чистку кожні 6 місяців. Ми в Oblstomat Clinic використовуємо передові технології і обладнання для проведення професійної гігієни.

Що потрібно враховувати

Якщо Ви не регулярно доглядаєте за зубами і порожниною рота, у Вас можуть виникнути наступні проблеми:

Карієс. Він викликає руйнування зубів. Ваші зуби можуть руйнуватися, якщо ви не чистите їх, а також регулярно не чистите їх зубною ниткою, щоб витягти залишки їжі. Якщо їх не прибирати, вони можуть викликати зубний біль, заразити Ваш зуб і навіть привести до його втрати.

Захворювання ясен. Зубний наліт на зубах може привести до захворювання ясен. Захворювання ясен – це інфекція тканин, що підтримують зуби. Це може призвести до розхитування зубів з плином часу. Існує також доказ того, що захворювання ясен пов’язано з хворобами серця.

Рак порожнини рота. Куріння, жування тютюну і алкоголь можуть збільшити ризик розвитку раку порожнини рота. Погана гігієна порожнини рота сама по собі не може збільшити ризик розвитку раку. Коли ви комбінуєте це з будь-яким іншими факторами ризику, це значно збільшує Ваші шанси на захворювання.

Погана самооцінка. Якщо зуби не чистити, у Вас буде неприємний запах з рота. Смердюче дихання може змусити Вас відчувати себе некомфортно на роботі, в школі і в соціальних ситуаціях. Якщо довго не звертати увагу на здоров’я порожнини рота – це може привести до втрати зубів, а значить Ви станете менше посміхатися. Все це може зашкодити вашій самооцінці або того, як Ви себе бачите.

Коли звернутися до лікаря

Якщо у вас біль у роті або зубах, не ігноруйте це. Зверніться до стоматолога. Чим довше Ви чекаєте, тим гірше для Вашого рота. Ви також повинні відвідувати свого стоматолога двічі на рік, для професійного чищення, або частіше, якщо Вам рекомендує Ваш стоматолог.

Коли звернутися до лікаря

  • Чи може моя дієта вплинути на здоров’я порожнини рота?
  • Яку зубну пасту краще використовувати?
  • Я правильно чищу зуби?
  • Яку зубну щітку і зубну пасту мені вибрати?
  • Чи безпечні пломби з амальгами?
  • Чи безпечно мати кореневої канал?
  • Чи потрібно мені встановити коронки / вініри або зубний імплантат?
Стоматология Косметология
Share:
Social