facebook
Ми допоможемо знайти
Що Ви шукаєте?
Uncategorized

Догляд за зубами и яснами

Чому мої зуби так важливі?

Ваші зуби розрізняються за формою і розміром в залежності від того, де вони знаходяться в роті. Ці відмінності дозволяють зубам виконувати багато різних функцій. Зуби допомагають нам жувати і перетравлювати їжу. Вони допомагають нам говорити і ясно вимовляти різні звуки. Нарешті, зуби надають особі форму. Здорова усмішка може бути великою перевагою; і тому що це так важливо, має сенс піклуватися про ваших зубах якнайкраще.

Що може піти не так?

Руйнування зуба може бути болючим і привести до пломб, коронок або вставкам. Якщо карієс не лікується, нерв зуба може заразитися і загинути, що призведе до абсцесу. Це може зажадати лікування кореневих каналів або навіть видалення зуба. Дуже важливо стежити за своїм здоров’ям будинку, щоб зберегти зуби і ясна здоровими. Захворювання ясен є поширеним явищем і, якщо його не лікувати, може привести до втрати кісткової тканини навколо зубів. У деяких випадках це може призвести до втрати зубів. Захворювання ясен можна запобігти. Його можна лікувати і тримати під контролем за допомогою регулярних сеансів гігієни та перевірок, що запобігає подальші проблеми. Якщо зуби втрачені, можливо, необхідно замінити їх протезами або имплантами.

Як мені зберегти зуби і ясна здоровими?

Проста процедура може допомогти запобігти більшості проблем із зубами:

  • чистити зуби перед сном і вранці за допомогою фторсодержащей зубної пасти
  • виплюнути пасту після чистки і не полоскати рот, щоб фтор залишався на зубах довше
  • чистка між зубами «міжзубними» щітками, іригатором або зубною ниткою не рідше одного разу в день
  • хороші звички харчування – скоротити вживання солодкої їжі і напоїв
  • регулярні стоматологічні огляди

Хоча більшість людей чистять зуби регулярно, багато хто не чистять між зубами, а деякі люди не проходять регулярні стоматологічні огляди. Кілька невеликих змін у вашому повсякденному житті можуть мати велике значення в довгостроковій перспективі. Ваш стоматолог може видалити нарости на зубах і пролікувати захворювання ясен, яке вже з’явилося. Але щоденна стоматологічна допомога залежить від вас, а головна зброя – це зубна щітка, зубна паста і чистка зубів (і між ними).

Що таке зубний наліт?

Зубний наліт – це тонка липка плівка бактерій, яка постійно утворюється на зубах.

Як зубний наліт може викликати руйнування?

Коли ви їсте продукти, що містять цукор і крохмаль, бактерії в зубному нальоті виділяють кислоти, які впливають на емаль зубів. Липкість зубного нальоту утримує ці кислоти в контакті з зубами. Після постійної кислотної атаки зубна емаль руйнується, утворюючи отвір або порожнину.

Як зубний наліт може викликати захворювання ясен?

Якщо зубний наліт не видаляється щіткою, він може затвердіти в щось, зване «calculus» – інша назва для нього – «зубний камінь». У міру того, як він утворюється біля лінії ясен, наліт під ним виділяє шкідливі отрути, викликаючи роздратування і запалення ясен.

Десни починають відриватися від зубів, і утворилися проміжки стають інфікованими. Якщо захворювання ясен не лікувати швидко, кістка, що підтримує зуби, руйнується, і здорові зуби можуть ослабнути і випасти. Важка хвороба ясен може привести до випадання зубів і необхідності заміни.

Як я можу запобігти захворюванню ясен?

Важливо видалити зубний наліт і шматочки їжі навколо зубів, так як це запобіжить запалення і набрякання ясен, а також інфікування. Якщо залишити зубний наліт на зубах, він може затвердіти на зубний камінь, який можна буде видалити тільки в стоматології. Важливо стежити за регулярними відвідинами стоматолога, щоб Ваші зуби могли бути ретельно очищені.

Як дізнатися, чи є у мене захворювання ясен?

Захворювання ясен, як правило, безболісно, ​​навіть якщо воно пошкоджує кістку, яка підтримує зуби. Захворювання ясен (гінгівіт) зазвичай проявляється у вигляді червоних опухлих ясен, що кровоточать, коли ви чистите зуби або між ними. Багато людей турбуються, коли помічають, що у них кровоточать ясна і починають чистити зуби слабкіше або взагалі перестають це робити.

Насправді, важливо продовжувати регулярно і ретельно їх чистити, якщо хочете боротися із захворюванням ясен. Якщо кровотеча не проходить протягом декількох днів, зверніться до стоматолога за порадою.

Який тип зубної щітки мені слід використовувати?

Ваш стоматолог зможе порекомендувати відповідну для Вас зубну щітку. Проте, дорослі повинні вибрати насадку з пензлем від маленького до середнього розміру. Вона повинна мати м’які або середні, багатошарові, з круглими кінцями нейлонові щетинки або «нитки». Головка повинна бути досить маленькою, щоб проникнути в усі частини рота, осоливо в задню частину, куди може бути важко дістати. Діти повинні використовувати більш маленькі щітки, але з такими ж нитками.

Тепер можна купити більш спеціалізовані зубні щітки. Наприклад, люди з чутливими зубами можуть використовувати щітки з більш м’якими щетинками. Є також зубні щітки з меншою головкою для людей з кривими або нерівними зубами. Деяким людям важко тримати зубну щітку, наприклад, через хворобу Паркінсона або інвалідності. Сьогодні існують зубні щітки з великими ручками і похилими головками, що полегшують їх використання.

Чому чистка важлива?

Щоденне чищення і чищення між зубами, а також професійна гігієна важлива, тому що вона видаляє зубний наліт. Якщо зубний наліт не видалений, він продовжує накопичуватися і викликає руйнування зубів, а також захворювання ясен.

Як працюють електричні зубні щітки?

Електрощітки має коливається обертається або вібруючу головку, яка забезпечує велику кількість очищувальних дій при мінімальному русі, необхідному від користувача, хоча при цьому Вам буде необхідно правильно розташувати щітку.

Електричні зубні щітки краще очищають?

Випробування показали, що електричні зубні щітки ефективніше видаляють зубний наліт. Ті, у яких головки обертаються в обох напрямках ( «хиткі»), найбільш ефективні. Кожен може використовувати електричну щітку. Вони особливо корисні для людей з обмеженим рухом рук, для яких часто використання звичайної зубної щітки викликає труднощі і не дозволяє ретельно чистити зуби.

Електричні щітки також можуть бути корисні для дітей, оскільки вони можуть частіше чистити зуби регулярно через новизни використання такої щітки. Обговоріть цю ідею з вашим стоматологом, щоб дізнатися, чи буде корисно для Вас використання електричної щітки.

Як правильно чистити зуби?

Чистка видаляє зубний наліт і шматочки їжі з внутрішньої, зовнішньої і кусає поверхонь зубів.

Ось один із способів видалення зубного нальоту – але обов’язково обговоріть з Вашим стоматологом, чи підходить він:

  • Прикладіть головку зубної щітки до зубів, потім нахиліть кінчики щетини під кутом 45 градусів до лінії ясен. Переміщайте кисть невеликими круговими рухами кілька разів по всіх поверхнях кожного зуба.
  • Почистіть зовнішню поверхню кожного зуба, верхній і нижній, тримайте щетинки під кутом до лінії ясен.
  • Повторіть кроки перераховані вище, але на внутрішніх поверхнях всіх зубів.
  • Щоб очистити внутрішні поверхні передніх зубів, нахиліть щітку вертикально і зробіть кілька маленьких кругових рухів передньою частиною щітки.
  • Почистіть кусають поверхні ваших зубів.
  • Почистіть мову, щоб освіжити дихання і очистити рот, видаляючи бактерії.

Як часто я повинен чистити зуби?

Обов’язково ретельно чистите зубною пастою з фтором перед сном і вранці. Якщо після чистки Ви постійно відчуваєте дискомфорт або кровотеча, Вам слід звернутися до стоматолога.

Як я дізнаюся, видалив я весь наліт?

Ви можете пофарбувати наліт спеціальною фарбою, яку можете нанести ватним тампоном, або використовувати спеціальні таблетки. Їх можна придбати в своїй стоматології.

Фарба нешкідлива і покаже будь-які області рота, які потребують кращої чищенні. Зверніть особливу увагу на місце, де стикаються зуби і ясна. Подальша чистка видалить пофарбований наліт.

Як часто потрібно міняти свою зубну щітку?

Зношені зубні щітки не можуть правильно чистити зуби і можуть пошкодити ясна. Важливо міняти зубну щітку кожні два-три місяці або частіше, якщо нитки зношуються. Коли щетинки розтріпується, вони не очищаються належним чином.

Чи варто використовувати фтор зубну пасту?

Так. Фтор допомагає зміцнити і захистити зуби, що може зменшити руйнування зубів у дорослих і дітей.

Всі діти у віці до трьох років повинні використовувати зубну пасту з вмістом фтору не менш ніж 1000 ppm (часток на мільйон). Після трьох років вони повинні використовувати зубну пасту, яка містить від 1350 до 1500 частинок на мільйон фтору.

Деякі дитячі зубні пасти містять тільки половину фтору, який є у дорослих зубних паст. Вони дають обмежену захист для зубів. Якщо вашим дітям менше 7 років, Ви повинні стежити за ними, коли вони чистять зуби, і рекомендувати їм не ковтати зубну пасту.

Яку зубну пасту я повинен використовувати?

Як і звичайні зубні пасти, існує безліч спеціалізованих зубних паст. Вони дозволяють контролювати наявність зубного каменю у людей, які часто зустрічаються з цією проблемою, також існує ряд зубних паст для людей з чутливими зубами. Зубні пасти «Curaprox» включають інгредієнти, які допомагають боротися із захворюваннями ясен, освіжають подих і зменшують утворення зубного нальоту. «Відбілюючі» зубні пасти гарні для видалення плям, щоб допомогти відновити природний колір ваших зубів, але не настільки сильні, щоб змінити природний відтінок зубів.

Щоб у Вас був чистий і здоровий рот, Ви повинні використовувати правильні продукти для догляду за зубами. Попросіть Вашого стоматолога розповісти, які є варіанти, і дати свої рекомендації.

Скільки зубної пасти слід використовувати?

Вам не потрібно повністю покривати щітку зубною пастою. Дітям до трьох років слід використовувати тонкий шар, намазаний на щітку, а дітям старше трьох – краплю зубної пасти розміром з горошину. Не забувайте випльовувати пасту після чистки і не обполіскувати рот, щоб фтор залишався на зубах довше.

Чи повинні ясна кровоточити, під час чищення між зубами?

Ваші ясна можуть кровоточити або хворіти протягом перших кількох днів, які ви чистите між зубами. Це повинно припинитися після того, як зубний наліт буде зчищений і здоров’я вашого рота покращиться. Якщо кровотеча не припиняється, повідомте про це стоматолога. Можливо, Ви неправильно чистите зуби або зуби потребують більш ретельного очищення в стоматології.

Як чистити зуби?

Ви можете чистити між зубами «міжзубної» щіткою або зубною ниткою. Чистка між зубами видаляє наліт і шматочки їжі між зубами і під яснами – області, в які зубна щітка не може дістати. При використанні зубної нитки або зубних щіток пам’ятайте – важливо не пропустити жодного зуба. З цим допомагає дивитися в дзеркало.

Не забувайте про своїх крайніх зубах. Також дуже важливо чистити по краях будь-які коронки, мости або імплантати. Ви повинні чистити між зубами, по крайней мере, один раз в день. Ваш стоматолог покаже Вам, як правильно чистити зуби.

Міжзубні щітки

Міжзубні щітки бувають різних розмірів. Попросіть Вашого стоматолога або гігієніста показати вам правильні розміри для Вашого рота.

Тримайте міжзубних щітку між великим і вказівним пальцями. Акуратно помістіть щітку в щілину між зубами. Чи не проштовхуйте головку щітки через щілину. Якщо щітка розтягується або згинається, значить, вона занадто велика – вам знадобиться головка щітки меншого розміру для цього простору.

Зубна нитка

    • Відріжте близько 45 сантиметрів (18 дюймів) нитки і обмотайте трохи навколо одного пальця кожної руки.
    • Щільно утримуйте зубну нитку між великими і вказівними пальцями, не залишаючи провисання. Використовуйте м’яке рух, що гойдає, щоб направити зубну нитку між зубами. Не тягніть зубну нитку і не вставляйте зубну нитку в ясна.
    • Коли нитка досягне вашої ясна, зігніть її у формі літери С навколо одного зуба, поки не відчуєте опір.
    • Тримайте нитку у зуба. Акуратно очистіть сторону зуба, відсунувши зубну нитку від ясен. Повторіть з іншого боку зазору, уздовж боку наступного зуба.
    • Не забудьте задню частину вашого останнього зуба.
    • Почніть зверху і рухайтеся зліва направо, потім рухайтеся вниз і знову зліва направо. Таким чином, у вас менше шансів пропустити зуби.

Чи корисні оральні іригатори?

Оральні іригатори використовують струмінь або струмінь води для видалення зубного нальоту і залишків їжі навколо зубів. Вони можуть бути особливо корисні, якщо ви носите ортодонтическое пристрій ( «скоба») або фіксований міст, який важко чистити, або якщо вам важко використовувати міжзубні щітки або зубну нитку.

Чи повинен я використовувати рідину для полоскання рота?

Фторидна рідина для полоскання рота може допомогти запобігти руйнуванню зубів. Ваш стоматолог може порекомендувати антибактеріальну рідина для полоскання рота, щоб допомогти контролювати зубний наліт і зменшити захворювання ясен. Якщо ви виявите, що регулярно використовуєте рідина для полоскання рота просто для того, щоб освіжити своє дихання, зверніться до стоматолога, тому що погане дихання може бути ознакою хворих зубів і ясен або поганого загального стану здоров’я.

Чи може моя дієта допомогти?

Багато людей думають, що високий рівень цукру в раціоні викликає розпад, але це не так. Проблеми виникають в залежності від того, як часто у Вашому раціоні міститься цукор, а не його кількість. Вашій роті потрібно годину, щоб усунути кислоту, викликану вживанням цукру. Протягом цього часу зуби піддаються нападу від цієї кислоти. Тому важливо обмежити вживання солодкої їжі і напоїв тільки під час їжі. Жування жувальної гумки без цукру і пиття води після їжі або закусок також може допомогти швидше прибрати кислоту.

Поряд з розкладанням, солодкі газовані напої, фруктові соки, спортивні напої і вино можуть бути кислими, що також може привести до ерозії зубів. Це коли кислота в продуктах і напоях поступово стирає тверде емалеве покриття

Share:
Social