facebook
Ми допоможемо знайти
Що Ви шукаєте?
Uncategorized

Чи потрібно використовувати зубну нитку?

Зубний наліт являє собою липкий шар, що містить бактерії, який накопичується на зубах, в тому числі в місцях, де зубні щітки не можуть дістати. Це може привести до захворювання ясен. Кращий спосіб позбутися від зубного нальоту – це ретельно чистити зуби зубною ниткою і йоржиками кожен день. Зубна щітка очищає верхівки і бічні поверхні зубів. Зубна нитка і йоржики чистять між ними.

Навіщо потрібно використовувати зубну нитку?

Зубна нитка або йоржики видаляють зубний наліт і бруд, які прилипають до зубів і ясен між зубами, полірують поверхні зубів і контролює неприємний запах з рота. Щоденне чищення зубів підвищує ймовірність збереження зубів на все життя і знижує ймовірність виникнення захворювань пародонту (ясен) і руйнування зубів.

Зубна нитка є єдиним найбільш важливим зброєю проти зубного нальоту, можливо, більш важливим, ніж зубна щітка. Багато людей просто не витрачають достатньо часу, користуючись зубною ниткою, а багатьох ніколи не вчили правильно чистити ниткою і йоржиками. Коли Ви будете на прийомі у свого стоматолога або гігієніста, попросіть розповісти як правильно використовувати зубну нитку і йоржики.

Який тип зубної нитки найкраще використовувати?

Зубна нитка буває різних форм: вощеная і невощені, ароматизована і не ароматизована, широка і звичайна. Широка нитка, або зубна стрічка, може бути корисна для людей, з великою кількістю мостів. Стрічки зазвичай рекомендуються, коли проміжки між зубами широкі. Вони все чистять і видаляють наліт приблизно однаково. Вощеная нитка буде легше ковзати між щільними зубами або щільними реставраціями. Проте, невощені нитка видає скрипучий звук, щоб ви знали, що ваші зуби чисті. Воскова ненаполненного нитка не зношується так само легко, як звичайна невощені нитку, але рветься частіше, ніж вощеная.

Як правильно використовувати зубну нитку?

Існує два методи використання нитки: метод спулінга і метод петлі. Метод спулінга підходить для людей зі спритністю рук. Візьміть 50 см шматок зубної нитки і злегка обмотайте більшу частину зубної нитки навколо середнього пальця. (Не переривайте кровообіг пальця!) Обмотайте решту нитка аналогічним чином навколо того ж пальця протилежної руки. Цей палець буде намотувати зубну нитку, коли вона забрудниться чи зноситься. Маневруйте ниткою між зубами вказівними і великими пальцями. Не тягніть її сильно до ясен, інакше Ви можете поранити їх. Не тріть нею з боку в бік, як ніби чистите взуття. Підніміть зубну нитку вгору і вниз кілька разів, утворюючи форму «С» навколо зуба і обов’язково пройдіться по лінії ясен.

Петлевой метод підходить для дітей або дорослих з менш спритними руками, поганий м’язової координацією або артритом. Візьміть 50 см шматок зубної нитки і перетворите його в коло. Надійно зав’яжіть його трьома вузлами. Помістіть всі пальці, крім великого, в петлю. Використовуйте вказівні пальці, щоб направляти нитку через нижні зуби, і великими пальцями, щоб направляти нитку через верхні зуби, проходячи нижче лінії ясен і утворюючи букву «С» на бічній стороні зуба.

Як часто необхідно використовувати зубну нитку?

По крайней мере, один раз в день. Щоб добре почистити зуби, витратьте як мінімум дві-три хвилини.

Що таке власники зубної нитки?

Ви можете віддати перевагу попередньо нарізану зубну нитку або утримувач зубної нитки, який часто виглядає як невелика ножівка. Вони зручні для людей з обмеженою спритністю, для тих, хто тільки починає користуватися зубною ниткою.

Чи безпечно використовувати зубочистки?

У разі необхідності, зубочистки ефективні при видаленні їжі між зубами, але для щоденного чищення зубного нальоту між зубами рекомендується використовувати зубну нитку або йоржики. Коли Ви користуєтеся зубочисткою, не тисніть надто сильно, так як Ви можете відламати кінець і загнати його в ясна.

Чи потрібен мені іригатор?

Не використовуйте іррігатори в якості заміни чищення зубів і зубної нитки. Вони ефективні при носінні брекетів, які утримують їжу в місцях, де зубна щітка не може дістати, а також для комплексу домашньої гігієни після чищення зубною щіткою і ниткою. Однак вони не видаляють зубний наліт. Іригатори часто рекомендуються стоматологами людям із захворюваннями ясен.

Share:
Social