facebook
preloader picture

Зуби мудрості

18.Лис.19
0

Чому у нас з’являються зуби мудрості?

У дорослих може бути до 32 зубів. Зуби мудрості зазвичай з’являються в період з 17 до 25 років, хоча іноді це відбувається і пізніше.

У людей досить часто зустрічається дуже маленька щелепа, щоб вмістити всі 32 зуба – 28 – це найчастіше то кількість, для якої у нас є місце. Тому, якщо всі інші зуби присутні і здорові, може не вистачити місця для того, щоб зуби мудрості виросли правильно.

Зуби мудрості завжди викликають проблеми?

Ні. Якщо є достатньо місця, вони зазвичай виростають і викликають не більше проблем, ніж будь-який інший зуб.

Часто при їх зростанні виникає невеликий дискомфорт, але він зникне, коли зуб повністю встане на своє місце.

До яких проблем я повинен бути готовий?

Якщо зуб мудрості частково виріс, а частина його все ще під яснами, то ясна можуть запалитися і, можливо, опухнути. Це називається «перикороніт». Бактерії і шматочки їжі можуть накопичуватися під краєм ясен, і буде важко очистити цю область належним чином.

Це тимчасова проблема, з якою можна впоратися, використовуючи для полоскання рота, спеціальні засоби очищення. Якщо проблема продовжує повертатися, можливо, краще видалити зуб.

Що я можу зробити, щоб полегшити дискомфорт від зубів мудрості?

Полоскання рота середньо гарячою водою з чайною ложкою солі допоможе зменшити запалення ясен (переконайтеся, що вода не надто гаряча перед її використанням). Прополощіть солоною водою область навколо зуба, намагаючись прочистити ті місця, в які не може дістати Ваша зубна щітка. Робіть це кілька разів на день.

Антибактеріальна рідина для полоскання рота, що містить хлоргексидин, також може зменшити запалення. Знеболюючі таблетки, такі як парацетамол або ібупрофен, також можуть бути корисні в короткостроковій перспективі, але спочатку поговоріть зі своїм стоматологом, якщо біль буде тривати.

Що якщо це не допоможе?

Якщо біль не проходить або Вам важко відкрити рот, слід звернутися до стоматолога. Він зможе побачити причину проблеми і дати Вам правильну пораду. Також він може дуже ретельно почистити зуби/провести професійну гігієну і призначити ліки.

Чи потрібні рентгенівські знімки для зубів мудрості?

Стоматолог зазвичай робить рентген, щоб побачити положення кореня і вирішити, чи є місце для зуба, щоб він правильно виріс.

Рентгенівський знімок є обов’язковим.

Які основні причини видалення зубів мудрості?

Зараз зуби мудрості видаляються рідше, ніж в минулому. Якщо зуб не викликає проблем, Ваш стоматолог не буде його видаляти. Він буде видаляти зуби мудрості тільки:

  • Коли стає ясно, що вони не зможуть правильно вирости, тому що там недостатньо місця, і вони також викликають певний біль або дискомфорт.
  • Якщо вони тільки частково виросли і зруйновані – ці зуби будуть часто руйнуватися, так як буде важко чистити їх так само ретельно, як і інші зуби.
  • Якщо вони болять.

Чи важко видалити зуби мудрості?

Все залежить від положення і форми коренів. Ваш стоматолог скаже Вам, наскільки легко чи складно буде видалити кожен зуб після перегляду рентгенівських знімків. Верхні зуби мудрості часто легше видалити, ніж нижні. Дуже рідко виникає ймовірність оніміння губи після видалення нижнього зуба. Ваш стоматолог скаже Вам, якщо це може статися у Вас.

Або місцевий анестетик, або седація, або ж комплекс, ймовірно, будуть рекомендовані.

Чого слід очікувати після видалення зуба мудрості?

Ступінь дискомфорту буде залежати від того, наскільки легко було видалити зуб і якої він складності. Зазвичай протягом кількох днів після цього з’являються деякий набряк і дискомфорт, і важливо дотримуватися порад стоматолога, які Ви отримуєте з приводу полоскання рота і так далі, щоб допомогти з загоєнням. Прості знеболюючі, такі як парацетамол або ібупрофен, зазвичай справляються з будь-яким болем. Найкраще залишатися розслабленим і уникати паління і вживання алкоголю протягом 24 годин після видалення, щоб уникнути проблем з кровотечею. Там можуть бути накладені деякі шви, щоб допомогти загоєнню ясен. Ваш стоматолог, ймовірно, захоче побачити Вас знову приблизно через тиждень, щоб перевірити, як заживає Ваша порожнину рота, і зняти шви.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Тут Ви можете записатися на прийом в будь-який зручний час

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Оберіть лікаря
Оберіть необхідного фахівця для подальшого запису до нього на прийом.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Style switcher

Choose color style