facebook
preloader picture

Життя з брекетами

15.Січ.21
0

Як довго потрібно носити брекети?

Насправді, це залежить від того який обсяг роботи повинен бути проведений і як сильно потрібно буде змістити зуби, виправити прикус.

Брекети зазвичай потрібно носити від 12 до 24 місяців, але може знадобитися більше часу, якщо проблема серйозна.

Носіння Капп/елайнерів вимагає менше ввремені, ніж носіння брекетів. Також, можливо, Ви будете змушені носити їх як до, так і після курсу лікування із застосуванням брекетів.

Ваш стоматолог проконсультує Вас щодо їх установки. Якщо Ви не будете слідувати інструкціям, які Вам дав лікар, то, можливо, доведеться носити брекети довше або лікування може принести не той результат який був запланований. Якщо Ваші брекети пошкоджені або зламані, це також може продовжити лікування, тому дуже важливо у випадках пошкодження відразу відвідувати ортодонта і вчасно проводити корекцію.

Як часто слід відвідувати стоматолога, поки я ношу брекети?

Вам необхідно регулярно коригувати брекет-систему, щоб переконатися, що вона функціонує правильно. Зазвичай прийом призначають приблизно кожні шість-вісім тижнів. Дуже важливо, щоб ходити на ці прийоми, інакше лікування займе більше часу.

Чи будуть у мене болі в роті між візитами?

Порожнина рота дуже чутлива до змін, і Вам знадобиться кілька днів, щоб звикнути до брекетів. Спочатку зуби можуть відчувати себе некомфортно через тиск, який чинять на них брекети. У таких випадках можуть допомогти знеболюючі, наприклад ібупрофен або парацетамол. Деякі частини брекетів також можуть викликати дискомфорт у ділянці ясен і губ, викликаючи запалення. Ваш стоматолог може порекомендувати нанести віск на область, що викликає дискомфорт. Однак, якщо через кілька днів будь-яка частина брекетів буде все ще викликати постійний біль, Вам слід повернутися до стоматолога.

Я буду розмовляти як зазвичай?

Іноді, установка брекетів може вплинути на мова і викликати проблеми з вимовою певних слів. Спочатку може проявлятися шепелявість. Але більшість людей швидко адаптуються і починають говорити чітко вже через кілька днів.

Чи є щось, чого варто уникати?

Кусання нігтів і жування ручки або олівця можуть призвести до пошкодження монітора брекети.

Чи можу я займатися спортом з брекетами?

Якщо у Вас каппа, то краще вийняти її і покласти в футляр. Ви можете купити їх у свого стоматолога або в будь-якій аптеці. Якщо Ви зніміть брекет-систему, важливо використовувати капу. Також краще вийняти капу, якщо Ви плаваєте. Якщо у Вас встановлені брекети, Вам слід носити спеціальну капу, призначену для використання під час контактних видів спорту. Ваш стоматолог зможе зробити вам таку.

Чи можна грати на музичних інструментах?

Брекети можуть вплинути на гру на духових інструментах, хоча з практикою Ви повинні будете до цього звикнути. Якщо Ви носите капу, то краще зняти її і покласти в футляр. Одягніть її назад відразу після закінчення гри на інструменті.

Чи зможу я нормально їсти?

Вживання неправильної їжі може пошкодити або навіть зламати брекети. У перші кілька днів краще харчуватися м’якою їжею.

Який би тип брекетів у вас не був, вам слід уникати липкою, жувальної і солодкої їжі. Жувальна гумка не рекомендується, так як вона може прилипнути до ваших брекетів. Уникайте твердих продуктів, таких як цілі яблука, морква, французький хліб і хрусткі булочки. Ці продукти можуть пошкодити дугу і кнопки, які є частиною ваших брекетів.

Спочатку краще нарізати їжу на маленькі шматочки і дотримуватися м’якої дієти. Їжа може накопичуватися в брекетах і між зубами, і для її видалення потрібно ретельне очищення.

Уникайте газованих напоїв і натуральних фруктових соків, оскільки вони часто містять багато цукру і можуть бути кислими. Це може привести до карієсу і ерозії. Газовані напої можуть також забруднити дужки брекетів. Якщо Ви все ж п’єте такі напої, то використовуйте соломинку. Вода і просте молоко – найбезпечніші напої.

Чому слід доглядати за порожниною рота, коли встановлені брекети?

Дуже важливо приділяти час і зусилля, необхідні для підтримки чистоти зубів та брекетів. Це допоможе Вам уникнути таких проблем, як руйнування зубів, запалення ясен і «декальцинація зубів». Декальцинація зубів – це коли пропадає кальцій з поверхні зубів, що може залишити білі плями на зубах після видалення дужки. Також важливо продовжувати проходити звичайні стоматологічні огляди з Вашим стоматологом, поки Ви проходите ортодонтичне лікування. І обов’язкова регулярна професійна гігієна. Це робиться для того, щоб Ваші зуби і рот залишалися здоровими.

Що, якщо я втрачу або пошкоджу свою брекет-систему?

Якщо Ви втратили або пошкодили брекет-систему, як можна швидше повідомте про це стоматолога. Не чекайте наступного прийому. Якщо Ви не носите брекет або він в неправильному положенні, це впливає на лікування і підвищує ймовірність того, що зуби повернуться в колишнє положення.

Як потрібно чистити порожнину рота і брекети?

Чистіть зуби і брекети після кожного прийому їжі. Краще не чистити зуби, принаймні, протягом години після їжі. Зверніть особливу увагу на кожен зуб і ясна навколо нього.

Які продукти можуть допомогти доглядати за порожниною рота і брекетами?

Ви можете використовувати електричну зубну щітку, але з обережністю, поки ви можете дістатися до всіх зубів. Запитайте у стоматолога про спеціальні маленьких щітки, які підходять для чищення зубів при носінні брекетів. І про всі додаткові необхідні речі Вам розповість Ваш стоматолог.

Міжзубні щітки можуть допомогти вам очистити брекети. Вони можуть потрапити між зубами і ідеально підходять для чищення навколо брекетів. Ваша стоматологічна команда або фармацевт повинні надати їх.

Є спеціальні капсули, що містять нешкідливий барвник, який забарвлює зубний наліт. Це дозволяє легше побачити, де знаходиться наліт, під час чищення зубів, що допоможе Вам переконатися в тому, що Ви правильно чистите зуби. Тому приводу Ви також можете проконсультуватися у стоматолога.

Регулярне використання ополіскувачів для рота може допомогти запобігти руйнуванню зубів і по сприяє видаленню нальоту. Ви повинні використовувати їх тільки в тому випадку, якщо Ваш стоматолог рекомендує їх, і обов’язково дотримуйтесь інструкцій, які він Вам дає.

Як чистити капи?

Ваш стоматолог покаже спеціальні методи чистки кап або брекетів. Найкраще чистити капу над раковиною, щоб не пошкодити її, якщо ви її упустите. Тримайте окрему зубну щітку спеціально для чистки капи або брекет-системи. Акуратно почистіть капу і потім ретельно промийте її водою.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Тут Ви можете записатися на прийом в будь-який зручний час

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Оберіть лікаря
Оберіть необхідного фахівця для подальшого запису до нього на прийом.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Style switcher

Choose color style