facebook
preloader picture

Прикус та головні болі

08.Лис.19
0

Що таке оклюзія зубів?

Зубна оклюзія – це ще одна назва того, як зуби стикаються, коли щелепи змикаються.

Які можуть бути проблеми?

Якщо Ваші зуби не відповідають один одному належним чином, у Вас можуть бути проблеми не тільки з самими зубами, але і з яснами, скронево-нижньощелепним суглобом або м’язами, які рухають вашу щелепу. Ці проблеми називаються оклюзійними проблемами.

 • Зуби:​ зуби, які сильно зношені, стерті або постійно ламаються. Ваші зуби також можуть бути чутливими до укусів або постійно хворіти.
 • Ясна:​​ в результаті неправильного прикусу пухкі зуби або ясна можуть погіршитися.
 • СНЩС: ​Букви СНЩС скорочено позначають «скронево-нижньощелепний суглоб», тобто суглоб, що з’єднує нижню щелепу і череп. Рух в цьому суглобі дозволяє відкривати і закривати рот і жувати з боку в сторону. Клацання, скрегіт або біль в щелепних суглобах, дзвін або дзижчання у вухах, труднощі з відкриттям або закриттям рота – все це може бути пов’язано з тим, що зуби не зустрічаються один з одним належним чином.
 • М’язи:​​ якщо Ваша щелепа знаходиться в неправильному положенні, м’язи, які рухають щелепу, повинні працювати набагато інтенсивніше і можуть втомлюватися. Це призводить до м’язового спазму. Основними симптомами є постійні головні болі або мігрень, особливо вранці; біль за очима; біль в пазухах і болі в шиї і плечах. Іноді задіяні навіть м’язи спини.

Як можна дізнатися, чи є у мене проблема?

Багато людей мають недосконалу оклюзію і відсутність зубів, але ніколи не мають симптомів, оскільки вони пристосовуються до своїх проблем. Іноді, під час підвищеного стресу і напруги, симптоми можуть з’явитися і відразу ж зникнути. Або ж Ваші зуби і ясна можуть бути порушені відразу, і замість головного болю Ви можете страждати від:

 • Зношені зуби.
 • Зламані зуби, пломби і коронки.
 • Зуби що хитаються.
 • Постійна чутливість зубів до зміни температури.
 • Зубний біль без видимої причини.

Якщо Ви думаєте, що у Вас є будь-які з цих проблем, запитайте свого стоматолога.

Будь-яку проблему прикусу можна виправити за допомогою ортодонтичного лікування і тотального протезування.

Ви могли помічати, що часом стискаєте зуби. Іноді це може бути викликано занепокоєнням, але, як правило, більшість людей стискають зуби, коли вони концентруються на завданні – домашньому господарстві, садівництві, автомеханік, використанні клавіатури і так далі.

Ви можете прокинутися вранці з жорсткою щелепою або слабкістю, коли Ви кусаєте. Це може бути через стискання зубів під час сну. Більшість людей, які скриплять зубами, роблять це, коли вони сплять, і, можливо, не знають, що роблять це.

Якщо Ви страждаєте від сильних головних болів або болю в шиї і плечах, можливо, Ви не пов’язували це з проблемами з щелепою. Або у Вас можуть бути болі або дискомфорт на обличчі навколо вух або щелепних суглобів або труднощі при русі щелепою. Це все симптоми проблем СНЩС.

Якщо у Вас відсутні зуби в задній частині ротової порожнини, це може привести до незбалансованого прикусу, що може викликати нерівномірний тиск на зуби.

Разом всі ці симптоми називаються «синдром СНЩС». Саме імплантація допомагає повноцінно, 100% відновити функціональність зубного ряду.

Як лікувати ці проблеми?

Відвідайте свого стоматолога. Він може допомогти Вам або направити Вас до фахівця (ортодонта, ортопеда), який займається оклюзійними проблемами.

Залежно від симптомів, з якими Ви зіткнулися, буде можливо виявити ознаки оклюзійної проблеми. Повне сканування порожнини рота і діагностика покажуть які причини можуть викликати проблеми з прикусом.

 • Відпочинок:​ в деяких випадках можуть допомогти консультації та релаксаційна терапія. Ці методи допомагають пацієнту краще усвідомлювати стресові ситуації і контролювати напругу.
 • Дієта та вправи:​​ як і за будь-якого болю в суглобах, вона може допомогти зменшити навантаження на суглоб. Таким чином, може допомогти м’яка дієта, а також коригувальні вправи і застосування тепла. Фізіотерапевтичні вправи часто можуть допомогти, і Ваш стоматолог може показати Вам деякі з них.
 • Корекція зуба (урівноваження): ​якщо стоматолог підозрює, що Ваші симптоми викликані неправильним прикусом, він може допомогти вирішити цю проблему, надавши Вам капу, яка одягається на Ваші верхні або нижні зуби. Можливо, Вам доведеться носити капу весь час або тільки вночі. У деяких пацієнтів полегшення відбувається миттєво: у інших це може зайняти багато часу.
 • Заміна зубів:​​ скронево-нижньощелепний суглоб потребує рівної підтримки з обох сторін обох щелеп. Жувальна дія призначена для правильної роботи тільки при наявності всіх зубів і в правильному положенні. Відсутні зуби можна відновити за допомогою імплантації.

Чи допоможе виправлення прикусу і вирівнювання зубів?

Якщо зуби знаходяться занадто далеко від лінії або в абсолютно неправильному положенні прикусу, то може знадобитися встановити брекет-систему або елайнери, щоб перемістити їх в краще становище.

Скільки людей страждають від цих проблем?

До 1 з 4 чоловік можуть мати деякі симптоми. В рівній мірі страждають як чоловіки, так і жінки, хоча жінки, як правило, звертаються за лікуванням частіше, ніж чоловіки.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Тут Ви можете записатися на прийом в будь-який зручний час

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Оберіть лікаря
Оберіть необхідного фахівця для подальшого запису до нього на прийом.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

!
!
!
!
Відмінити
Style switcher

Choose color style